Dopis od Shammery - květen 2015

VOLNÝ PŘEKLAD DOPISU

Drazí žáci a učitelé,

já i moje rodina se máme velmi dobře a doufám, že i Vy jste všichni v pořádku. Tento školní rok jsem postoupila do posledního (desátého) ročníku střední církevní školy v Kotebagilu.

V naší zemi se každoročně slaví svátek Dasara. (Svátek připadá na září nebo říjen, podle aktuálního postavení měsíce. Několik dní se v ulicích oslavuje zabití legendárního zlého démona, který ohrožoval lid.) Ve škole jsme si tento svátek připomněli různými speciálními lekcemi a hodinami. 14. listopadu se ve škole slavil Den dětí. Naši učitelé si pro žáky připravili spoustu zábavných her a celý den jsme si skvěle užili. 27. listopadu se u nás ve škole pořádal sportovní den. Já jsem soutěžila v atletických disciplínách a získala spoustu cen. Náš fotbalový tým a tým přehazované také vybojoval první místo.

16. prosinec je pro naši školu výročním den. Na tento den pro nás bylo přichystáno hodně soutěží. Probojovala jsem se mezi deset nejlepších studentů posledního ročníku a o jeden bod mi unikl titul “Nejlepší žák vycházejícího ročníku“.

25. února jsme se vypravili na exkurzi do Pilikuly a Manasy. (V Pilikule se nachází ZOO a botanická zahrada, v Manase vědecké centrum zabývající se evoluční teorií.) Návštěva byla velice poučná a celý den jsme si moc užili.

V blízké době mě čekají závěrečné zkoušky, které budou probíhat od 30. března do 13. dubna. Zkoušek se nebojím a věřím, že dosáhnu výsledku 90%. Naše škola připravila pro vycházející žáky rozlučkový ceremoniál, který byl velice dojemný pro žáky i učitele. Všichni jsme ocenili práci učitelů, kterou této akci věnovali.

16. října jsme slavili jsme s naší rodinou slavili svátek Bakrid (jeden z nejdůležitějších muslimských svátků). V tento den si oblékáme slavností oděv a navštěvujeme své příbuzné. Vždy jsme velmi šťastní, když se celá rodina sejde dohromady. 14 ledna jsme také oslavovali zrození proroka Mohameda.

Velice mě potěšil dopis a dárky, které jsem od Vás poštou obdržela. Velkou radost mi udělala taška před rameno, deštník a knihy a jsem Vám velice vděčná za školné, které mi každoročně posíláte.

Mnohokrát děkuji za všechno, co pro mě děláte a modlím se za Vás každý den.

Přeji Vám veselé Velikonoce.

S láskou Shameera