Dopis od Shammery - podzim 2012

Překlad dopisu od Shameery 19.10.2012


Milí žáci a učitelé základní školy,


já i celá moje rodina se máme dobře a doufám, že i vy jste všichni v pořádku.


Jsem nyní v osmém ročníku anglické církevní střední školy v Kotebagilu. Nový školní rok jsme zahájili 30. května 2012. Dostali jsme osobní průkazy a kalendáře a také nám změnili školní uniformy. První testy jsme psali 10. července a zde jsou mé výsledky: AJ 24/25, mateřský jazyk Kannada 27/31, Hindi 20/25, matematika 16/25, společenské vědy 19/25 a přírodní vědy 15/25. Pátého září jsme oslavili Den učitelů a společně s nimi jsme uspořádali několik soutěží. Celý den jsme si hezky užili.

24. září začaly naše čtvrtletní zkoušky. Dopadly pro mne takto: AJ 82/100, Kannada 110/125, Hindi 78/100, přírodní vědy 70/100, společenské vědy 72/100 a matematika 75/100.

Druhý říjen patřil oslavě národního svátku Gandhi Jayanthi. Na počest M. Gandhiho jsme uklidili celý školní areál a o čtyři dny později začaly prázdniny. Do školy se vrátíme znovu na konci října.

Celá naše rodina je v pořádku. Moje sestra Shamema studuje inženýrství na koleji Svatého Josefa. V měsíci srpnu jsme drželi půst. Museli jsme vstávat už ve 4:45 a až do večera do půl sedmé jsme se postili. Vše to trvalo 30 dnů a poté jsme s celou rodinou a dalšími lidmi, kteří nás navštívili, oslavili svátek Ramzan.

25. září jsem měla narozeniny. Dětem ve škole jsem rozdala sladkosti a oslavili jsme mé narozeniny společně. Rodiče mi koupili jako dárek nové šaty. Také začal církevní hinduistický svátek Dasara, který trvá deset dní.

19. října uspořádala nemocnice Mount Rosary kemp pro děti. Nejdříve nás přivítali a představili nám otce Rakeshe. Společně jsme se pomodlili a potom nás naučil píseň o poděkování Bohu. Následovala přednáška o vůdci a vedení. Učil nás o roli opravdového vůdce, jehož vedení by nemělo být absolutistické, ale demokratické. Na pozadí příběhu Pes a orel nám vysvětlil podstatu skutečného vůdcovství – sebekázeň, soucit, vděčnost, atd. Nakonec jsme oict Rakeshovi za vše poděkovali.

Velmi jste mi pomohli v mém studiu, poskytli jste mi finanční prostředky na zaplacení školného a knih. Studuji velmi dobře. Dostala jsem také váš dárek – deštník, šátek a fotorámeček. Vše mi udělalo velkou radost a mockrát děkuji.

Modlím se za vás k bohu a přeji šťastné Vánoce.


S láskou

Vaše Shameera