Dopis od Shammery - jaro 2013

Drazí přátelé,


já i celá moje rodina se máme velmi dobře a doufám, že i u vás je vše v pořádku.

Dokončila jsem úspěšně další rok studia anglické střední církevní školy v Kotebagilu a postoupila do 9. ročníku.

Prvního listopadu 2012 jsme oslavili státní svátek Kannada Rajyotsava (pozn.: státní svátek vzniku samostatného státu Karnataka v jižní části Indie). V naší škole se uskutečnil den plný soutěží, jichž jsem se také zúčastnila a získala první místo v psaní Nadageethe písní. Také jsme měli dětský den, na který pro nás učitelé připravili spoustu zábavných her. V házení míčem jsem skončila druhá.

Na konci listopadu jsme vyrazili na třídenní výlet do Mysore (pozn.: druhé největší město ve státě Karnataka, kdysi královské město a sídlo dynastie Wodeyar) a moc jsme si to užili. Navštívili jsme Mysore palác, park, přehradu a mnoho dalších míst.

Ve škole proběhl sportovní den. V běžeckém závodě na 800 metrů jsem obsadila druhé místo.

Prvního ledna jsme oslavili příchod nového roku a hned následující den škola pořádala maškarní karneval spojený se soutěží o nejlepší masky. V hodnocení skupin jsme s kamarády zabodovali a získali 3. cenu. O den později se uskutečnil Výroční den školy s mnoha soutěžemi. Umístila jsem se na druhém místě ve fotbalu, házení míčem a aranžování květin a na třetím místě v psaní esejí v jazyce Hindi a Kannada.

8. ledna jsem byla na dalším výletě. Navštívili jsme spoustu míst v okolí a moc se nám to líbilo.

Ročníkové závěrečné zkoušky byly zahájeny 18. března 2013 a dopadly pro mne dobře ve všech předmětech. Naše letní prázdniny začaly 5. dubna.

Co je nového u nás doma? V lednu zemřel můj dědeček, což bylo pro mne moc smutné. Koncem února moje sestra oslavila narozeniny. V polovině dubna sestřenice porodila zdravého chlapečka. Je velice roztomilý a máme z něj velkou radost.

V dubnu proběhlo v Mount Rosary dvoudenní soustředění. Začínali jsme modlitbou, pak následovala přednáška o ceně života a při dalších aktivitách jsme se naučili spoustu písní, her a dalších věcí. Moc se nám to všem líbilo. Na závěr akce jsme pořadatelům za vše poděkovali.


Jsem velice vděčná za veškerou pomoc, kterou mi poskytujete. Pomáháte mi ve studiu a já se snažím učit co nejlépe. Mockrát vám děkuji.


Přeji veselé Velikonoce.S láskou


Shameera