Výlet do ZOO Praha

Výlet do zoo Praha


Poslední pondělí v letošním školním roce strávili vybraní žáci ze ZŠ v Bludově v zoo Praha. Zde byl pro děti, které se zúčastnily výtvarné soutěže nazvané Heraldická zvířata, připraven celodenní program.

V informačním centru kluci a děvčata se zájmem vyslechli povídání o erbech a zúčastnili se vědomostních soutěží. S průvodcem pak vykročili za zvířecími obyvateli zahrady. A viděli jich opravdu hodně. I když bylo parno a zvířata se schovávala do stínu, každý si přišel na své. Nezapomenutelné bylo krmení lvů a lachtanů, dovádění ledních medvědů, sledování goril i hrochů. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého ze života zvířat, jejich chování, o zvířecích instinktech, co jsou mimikry, kdy zvířata loví a spoustu dalších informací.

Děkujeme všem, kteří nám umožnili zoologickou zahradu navštívit a připravili nám skvělý program. Zvláštní poděkování patří paní Běle Jensen a panu řediteli zoo Miroslavu Bobkovi.


Mgr. Vladimíra Horáčková