Ekoklub

Ekoklub


Již několik let je naše škola členem Ekoklubu Vily Doris v Šumperku. Během celého školního roku tak mají žáci čtvrtých ročníků možnost zúčastnit se čtyř zajímavých ekoprogramů včetně Dne Země. Pro děti jsou vždy připraveny zajímavé programy. Během nich se zábavnou formou dozvědí něco nového a také si samy vytvoří nějaký pěkný výrobek, který jim pak dělá doma radost. Mohou si tak nejen připomenout příjemně strávené chvíle, ale také si rozšířit své znalosti a dovednosti, a tím prohloubit svůj zájem k přírodě.


Žáci již mají za sebou první dva výukové programy „Jak to chodí ve včelíně“ a „Co se děje v trávě“. Při prvním z nich pohlédli na svět včelíma očima a uvědomili si, jak včelky vyrábí med, propolis a mateří kašičku, podívali se i na práci včelaře. Při druhém z programů přijali pozvánku do luční říše, kde naslouchali zvukům živočichů, poznávali tamní byliny i trávy a domů si odnesli voňavý ručně vyrobený bylinkový polštářek. Nikdy nechyběly tématicky zaměřené hry a soutěže.


Do konce školního roku je ještě čeká objevení zajímavostí jesenických hor, kam je zavedou tajemné „Příšerky ch.k.o.“, a terénní program v okolí školy „Odemykání přírody“. Samozřejmě chybět nebude již v úvodu zmíněný Den Země pořádaný koncem dubna.


Na všechny tyto připravované akce se už teď těšíme a věříme, že si je společně užijeme.Blanka Pavelková, Kateřina Holzmannová