Divadlo křížem krážem

Divadlo křížem krážem


Ve středu 24. ledna jsme se v dopoledních hodinách vydali se žáky do Divadla Šumperk. Nebyla to však návštěva klasického představení, nýbrž prohlídka všech koutů a zajímavostí, které divadlo skrývá před zraky veřejnosti. Žáci se podívali do šaten i na jeviště, kde si mohli střelit gól. Vyzkoušeli si práci zvukaře i osvětlovače. V kostymérně se podívali jak se podle návrhů šijí šaty na míru a některé kostýmy si i vyzkoušeli. Prohlédli jsme si texty k pohádkovým představením a dozvěděli se něco z historie Divadla Šumperk. Nejvíce se nám asi líbil sklad rekvizit, kde jsme si mohli všechno osahat a vyzkoušet. Podívali jsme se nejen na střechu, ale i do sklepení divadla, kam nás svezl velký nákladní výtah. Někteří se trošičku báli, ale nakonec jsme všichni přežili a můžeme se s vámi podělit o tyto nezapomenutelné zážitky.


Mgr. Lucie Hédlová a třída 3. B