Dopis od Shammery - podzim 2015

Zdravím vás moji milí žáci a učitelé ze základní školy v Bludově,

Mám se dobře, snad jste i vy všichni v pořádku.

Mockrát vám děkuji za váš dopis. Jsem tak ráda, že se vám daří dobře. Moc děkuji za zaslání plážového míče, moji kamarádi si s ním rádi hrají. Moje velké díky vám patří také za přívěšek, hodinky a psací potřeby, které jste mi zaslali.

V současné době jsem dokončila zkoušky SSLC, ve kterých jsem získala 85%. Nyní studuji Svatý růženec na PUC na přírodovědecké sekci. Škola začala 8. června. Jsem moc zvědavá na školu, lektory a na vše ostatní. Na této škole existuje podpora nejen kurikulárního vzdělání, ale mám možnost navštěvovat spoustu různých soutěží. Získala jsem také třetí místo (ocenění) za květinové aranžmá, malování, esej v rodném jazyce a umístila jsem se také ve sborovém zpěvu. Máme různé denní soutěže, ve kterých jsme s přáteli vyhráli třetí místo. V červenci jsem měla zkoušku a získala jsem 70%, a 5. září jsme slavili Den učitelů. Připravili jsme pro naše lektory mnoho soutěží a ti si to velmi užili. Dále jsme měli také půlsemestrální zkoušku, která se konala 26. září, ale výsledek mi zatím nebyl oznámen. 18. října nám zde také začali prázdniny, ku příležitosti svátku, který se jmenuje Dasara, a tak jsme měli nějaké dny volna. Dalším dnem, který jsme oslavovali, byl Ramadan, který připadal na 17. července a tento svátek jsme si užili návštěvami našich příbuzných. Den, který jsme si opravdu užili, byl 30. srpen, kdy se vdávala moje sestřenice a 17. září se ženil jeden z mých bratranců. Moc jsme si to všichni užili. Dalším svátkem, který jsme slavili, byl Bakrid a oslavovali jsme jej společně u našich sousedů, což se mi taky moc líbilo.

18. října jsem byla v campu v Mount Rosary. Tento pobyt začal modlitební písní a trénovala ji s námi paní Kamala. Učila nás rozdíly mezi chlapci a děvčaty, co vše se jednotlivých pohlaví týká a jaké změny souvisejí s obdobím dospívání, seznámila nás se zákony, které se týkají ochrany dětí před zneužitím. Jsme za tento pobyt moc vděčni a moc jsme se na něm naučili.

Moc vám všem děkuji za podporu, za poskytnutí knih, deštníku, jsem za to všechno opravdu velmi vděčná. Modlím se za vás a přeji vám všem krásné Vánoce a šťastný nový rok.

Vaše Shameera